Įsigydami naują išmanųjį telefoną tikimės, jog jis veiks ypač sparčiai ir efektyviai, tačiau laikui bėgant tenka vis labiau nusivilti. Visgi, tiesa ta, jog dažniausiai dėl to esame kalti mes patys ─ tam tikri įpročiai gali padėti išvengti trikdžių ir vėl pilnavertiškai išnaudoti visas telefono galimybes.

Antivirusinė programa yra privaloma. Mobilieji telefonai tampa vis funkcionalesni: jų pagalba dabar galime tvarkyti savo finansus, apmokėti sąskaitas ar atlikti kitas svarbias operacijas. Logiška, jog dėl to šie prietaisai tampa įdomesni ir kenkėjiškų programų kūrėjams, tad didėja ir tikimybė, jog parsisiųsdami failus, neišvengsite virusų. Jie ne tik sulėtins Jūsų telefono darbą, bet ir sukels grėsmę saugumui ─ verčiau viso to išvengti ir apsisaugoti iš anksto.

Neperpildykite telefono nereikalingomis programomis. Taip, dažnai girdime šį patarimą, tačiau ar tikrai juo vadovaujamės? Niekam ne paslaptis, jog mobilieji telefonai turi ribotą atmintį, o jai prisipildžius, sumažėja ir našumas, tad jei iki šiol apie tai nepagalvojote, pats metas peržiūrėti, kokią programėlių kolekciją esate sukaupę savo telefone. Galime lažintis, jog atrasite ne vieną programą, apie kurią buvote pamiršę ir niekada taip ir nepasinaudojote ─ vargu, ar dėl tokių failų vertėtų aukoti telefono našumą.

Silpnas signalas eikvoja telefono bateriją. Jei pastebėjote, kad Jūsų išmaniojo baterija senka kur kas greičiau, telefono dar tikrai nereikėtų „nurašyti“ ─ pirmiausia pagalvokite, kur dažniausiai jį laikote. Pasirodo, jog tose vietose, kur yra silpnas ryšys, net ir nenaudojamas telefonas eikvoja kur kas daugiau energijos tam, kad galėtų jį pasiekti.

Atkreipkite dėmesį, jog tai gali būti ne tik civilizacijos pamirštos vietovės: jei laikysite telefoną rankinės, krepšio dugne ar apatiniame stalčiuje, taip pat galite tikėtis panašių rezultatų.

Nepamirškite kartais perkrauti savo išmaniojo. Naujausi išmanieji telefonai veikia panašiai, kaip ir stacionarūs ar nešiojamieji kompiuteriai, todėl siekiant užtikrinti sklandų darbą, vertėtų juos perkrauti ne rečiau, kaip kas dvi dienas. Šio paprasto veiksmo pagalba telefonas atsinaujina (išvaloma atmintis, išjungiamos fone veikiančios programos, ištaisomi gedimai ir kt.), todėl pradeda veikti kur kas efektyviau ─ privalote tuo įsitikinti patys.

Išjunkite programėles, kai jomis nesinaudojate. Foniniu režimu veikiančios programos taip pat stabdo telefono darbą, todėl rekomenduotina po naudojimo jas iškart išjungti ─ tas pats liečia ir naršyklės skirtukus, kurių telefone visiškai neribojame. Nepamirškite ir slapukų: nors jie pačiam prietaisui žalos nepadarys, jiems paaukosite nemažai atminties. Dėl to telefonas tikrai netaps spartesnis!

Įvertinkite telefono amžių. Nuolat atnaujindami telefono operacinę sistemą, Jūs galite šiek tiek pristabdyti senėjimo procesus, tačiau laikui bėgant gamintojai, apleidę senesnius modelius, imasi tobulinti tik naujesnius prietaisus. Tad jei telefono efektyvumas Jūsų nebetenkina, o atnaujinimų ir kitų sprendimų nėra, vertėtų pagalvoti apie naują pirkinį. Naujausi išmanieji telefonai gali pasigirti itin greitais procesoriais, išplėsta atminimi ir kitais tiek našumo, tiek komforto priduodančiais privalumais ─ jei norite juos apžiūrėti, spauskite čia.

Svarbiausia įvertinti, ar telefonas lėtai veikia dėl savo amžiaus, ar dėl Jūsų įpročių. Jei kasdienybėje pritaikysite šiuos patarimus, ženkliai prisidėsite prie efektyvesnio mobiliojo telefono darbo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *