Gyvenimas nuosavame name turi be galo daug privalumų, tačiau šiltuoju metų laiku tai pajaučiame labiausiai. Prasidėjęs griliaus sezonas, poilsis bei vakarėliai kieme – visa tai ir dar daugiau yra tai, kam skiriame daugiausiai laiko. Žinoma, mėgautis poilsiu kieme galime tik tuo atveju, jei veja yra tinkamai prižiūrėta. Galima drąsiai teigti, jog išties didelė dalis žmonių nuvertina vejos priežiūros svarbą ir vos kartą per mėnesį pjaudami žolę nemato tame jokios problemos. Esate vienas iš taip mastančių žmonių? Tuomet jums pateiksime pagrindinius argumentus, kodėl taip svarbu prižiūrėti veją.

Visų pirma – saugumas. Neprižiūrėta veja yra pavojinga erkėmis ir tai tikrai pavojinga. Jei jūsų namo kieme nėra atliktas erkiu naikinimas, tokiu atveju galite būti tikri, jog ir toliau gyvendami tokiomis sąlygomis, anksčiau ar vėliau susitiksite su šiais gyviais. Nors kai kuriems žmonėms erkių įkandimai atrodo ne toks baisus reiškinys, taip gali manyti tik tie, kurie konkrečiai nėra matę atvejų, kai erkių nešiojamos ligos sukelia baisias ligas ar net mirtį. Tai nėra netyčinis erkės įkandimas parke ar grybaujant. Jei neprižiūrite vejos, jūs patys save statote į pavojingą zoną. Erkiu naikinimas yra išties geras pasirinkimas tiems, kurie neturi noro ar laiko prižiūrėti žolę, tad galite tai apsvarstyti. Na o likusiems patarimas tik vienas – laiku pjaukite, laistykite veją, iš šių nemalonių svečių savo kieme nesutiksite. Kalbant apie parazitus, galima drąsiai minėti ir uodus, kurių neprižiūrimose pievose gerokai daugiau. Taigi, šioje vietoje galite gauti išties daug naudos, jei tik priimsite teisingą sprendimą.

Dar vienas dalykas, kuris jus privers susimąstyti – estetika. Žinoma, kiekvienas iš mūsų turi skirtingą supratimą apie tai, kas gražu ir patrauklu, tačiau pripažinkime, jog aukšta žolė ir poilsis kieme tikrai nėra tas derinys, kurį norėtumėte išbandyti. Tiesa, neprižiūrima veja reiškia ne tik žolės nepjovimą. Tai ir išdžiuvę sausi plotai, kurie nėra malonūs vaikščioti basomis, piktžolės ir t.t. Reguliariai atliekant pjovimo, laistymo ar net tręšimo darbus, su tuo susidurti tikrai nereikės.

Na ir galiausiai – vaikų komfortas bei saugumas kieme. Nemaža dalis žmonių, kurie pasirenka gyventi prie miško, atokiau miesto -šeimos su mažais vaikais. Taip mes norime jiems suteikti galimybę pažinti gamtą, aplinką ir mėgautis visomis lauko pramogomis, ko padaryti gyvent bute tiesiog nėra galimybės. Taigi, jei auginate mažus vaikus, galite būti tikri, jog jiems saugiau ir patogiau augti bei žaisti ant prižiūrimos vejos. Kaip tai padaryti, nuspręskite patys. Galite patys tuo užsiimti ar samdyto specialistus. Tol, kol rezultatai jus tenkina, visos priemonės yra geros.

Tikimės, jog šie argumentai padės suprasti, kaip svarbu prižiūrėti veją namo kieme, na o pasiektais rezultatais džiausitės tiek jūs, tiek jūsų šeimos nariai bei svečiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *