Senų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui – vienas iš populiariausių projektų šiuo metu. Kalbame ne tik apie namų apyvokos daiktus, kuriems randame naują paskirtį, tačiau ir tuos sprendimus, kai senas, regis, nenaudojamas daiktas, gali būti atnaujinamas ir tai pranoksta mūsų lūkesčius. Net ir internete galima rasti be galo daug informacijos apie įvairius restauravimo projektus, tačiau tikrai ne kiekvieną jų galite atlikti namuose. Žinoma, kai kurie mūsų turi įrankių medžio ar kitų medžiagų apdirbimui, tačiau net ir tokiu atveju norimus rezultatus pasiekti nėra labai paprasta. Na o jei reikiamos įrangos neturite, net ir pradėti sudėtingesnių darbų neverta. Kodėl? Taip tik sugadinsite restauruojamą daiktą, na o galutinis rezultatas jūsų vis tiek netenkins. Lygiai tas pats galioja ir metalo gaminių atnaujinimui. Tai gali būti tiek automobilio lieti ratai, tiek terasos tvorelė ar biurų pastato dalis. Jei yra dažytas metalo gaminys, kurį norite atnaujinti, visų pirma reikia pašalinti seną dažų sluoksnį, na o tai padaryti gali tik kokybiškai atliktas smėliavimas. Kas tai ir kaip tai veikia? Štai atsakymai į jūsų klausimus.

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, jog dažniausiai smėliavimo darbai darbai atliekami pramoniniu būdu, mat namuose tam sąlygų tiesiog nėra. Jie skirti tam, jog būtų atnaujinami metalo gaminiai ar konstrukcijos, kurios jau buvo daug kartų dažytos, o galbūt net pradėjo rūdyti. Tokiose situacijose dar vienas sluoksnis dažų jau niekuo nepagelbės, tad belieka kreiptis į profesionalus ir investuoti į rimtus restauracinius procesus. Ar daiktas, pastatas, o galbūt įrenginys to vertas – spręsti jums patiems. Smėliavimo darbai gali būti atliekami ir lauke, ypač kai restauruojami pastatų fasadai ar kiti dideli objektai, tačiau taip pat jie gali būti atliekami ir specialiose kamerose. Tai patalpos, kuriose smėliuojamos mažos detalės, mat joms reikalinga mažesnė srovė. Svarstote, ar galėtumėte šia technika atnaujinti pasirinktus daiktus patys? Tikrai ne. Tam reikalinga ne tik patirtis, bet ir speciali įranga bei kostiumai. Smulkios smėlio dalelės sugeba pašalinti bet kokius nešvarumus ar rūdis, palikdamos paviršių šiek tiek grubų tam, jog vėliau atliekamas dažymas būtų maksimaliai kokybiškas. Prie tokio paviršiaus dažai kimba lengviau ir ilgiau išlieka.

Nepaisant to, jog dalis projektų „pasidaryk pats“ ar straipsnių vilioja atlikti restauracijas namuose, tikrai ne visada esame tam pajėgūs. Neretai tokie eksperimentai baigiasi didelėmis išlaidomis ir nuliniu rezultatu, mat daiktas sugadinamas arba tiesiog negalime pabaigti to, ką pradėjome. Tam, jog neatsidurtumėte tokioje situacijoje, jums reikėtų pasidomėti kaip atliekami darbai, ko tam reikia bei ar išvis įmanoma tai daryti namų sąlygomis. Jei ne – geriausia kreiptis į specialistus, kurie mūsų šalyje yra tikrai be galo daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *